ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ І ЕФЕКТИВНОСТІ КАРБАМІДНИХ АГРЕГАТІВ НА ОДЕСЬКОМУ ПРИПОРТОВОМУ ЗАВОДІ
DOI:
https://doi.org/10.18198/j.ind.gases.2017.0873Ключові слова:
Карбамід, Аміак, Диоксид вуглецю, Стріппінг-процес, Синтез карбаміду, Реконструкція, Модернізація, Продуктивність, ЕфективністьАнотація
Карбамід (сечовина) — високоліквідний продукт, який представляє найбільш концентроване азотне добриво. Карбамід випускається на великотоннажних підприємствах хімічної промисловості. Відомим виробником гранульованого карбаміду є Одеський припортовий завод, в карбомідному виробництві якого з 1984 і 1985 рр. експлуатуються два карбамідних агрегати. У них застосовується технологія компанії «Stamicarbon» зі стріппінг-процесом. Проектна добова продуктивність кожного з агрегатів становила 1000 т. Фахівці заводу постійно приділяли увагу забезпеченню їх безпеки, підвищенню продуктивності та ефективності. Цілеспрямована робота з реконструкції та модернізації агрегатів почала проводитися на заводі з 2000 р в кілька етапів. На кожному етапі ставилося завдання по досягненню певного рівня продуктивності агрегатів з одночасним створенням платформи для подальшого вдосконалення карбамідного виробництва. Багато впровадженнь було виконано за участю фахівців заводу. Їх новизна і перспективність були захищені патентами України. В результаті вдалося істотно підвищити добову продуктивність агрегатів: до 1350 т (агрегат №1) та 1500 т (агрегат №2). Крім цього, були знижені витратні на тону карбамида коефіцієнти по NH3 (з 0,58 до 0,57) і пару (з 0,80 до 0,72). Накопичений фахівцями досвід цінний тим, що в кожному з агрегатів були застосовані різні підходи до організації робіт, які були засновані на використанні обладнання, що було в експлуатації на одному з агрегатів, при реконструкції іншого агрегату.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
ЛІЦЕНЗІЙНИЙ ДОГОВІР
Після прийому статті до публікації редакція згідно з вимогами наукометричних баз кожному з авторів направляє ліцензійний договір про відступлення і передачу в управління авторських прав. Підпису автора (авторів) бажано скріпити печаткою відділу кадрів установи, в якій працює автор (автори), або печаткою факультету.
Редакція відсилає авторам одну верстку для коректури. Припустимі лише ті виправлення, які призводять верстку у відповідність з вихідним текстом статті. Внесення суттєвих змін не допускається. Верстку слід вислати до редакції протягом доби з моменту отримання.