ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ НЕМОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ
Ключові слова:
комунікативна культура, процес навчання, студент, освітня діяльність.Анотація
Розглядаються підходи до розуміння комунікативної культури особистості та основних способів її формування. Встановлено, що формування комунікативної культури буде здійснюватися шляхом впровадження в процес навчання та виховання, моделюються організаційно-педагогічні форми міжособистісного співробітництва студентів, що повинно спонукати їх до свідомої та рефлексивної реалізації комунікативної культури в освітній діяльності.
Посилання
Бех І.Д. Виховання особистості: Сходження до духовності: Наук. видання. – К.: Либідь, 2006. – 416 с.
Бех І.Д. Особистість у соціогенетичному дискурсі: стратегія формування // Національна освіта: традиції і новації у контексті ідей Івана Огієнка: Зб. наук. праць. /За ред. проф. М.В. Левківського. – Київ- Житомир: ЖДПУ, 2002. – С. 4-12.
Говалешко О.М. Інтеграція комунікативних та творчих компонентів у структурі самосвідомості: Автореф. дис. … канд.. психол. наук. – К., 2001. – 22 с.
Зовініченко Н.Б. Особливості розвитку комунікативної компетентності майбутніх практичних психологів системи освіти: Автореф. дис. … канд. психол. наук. – К.: 2005. – 20 с.
Коган М.С. Человеческая деятельность: Опыт системного анализа. – М.: Политиздат, 1974. – 328 с.
Корніяка О.М. Психологія комунікативної культури особистості школяра. – Дис. … док. психол. наук. – К., 2007. – 456 с.
Мудрик А.В. Введение в социальную педагогику: Учебн. пособие. – Пенза, 1994. – 117 с.
Мудрик А.В. Общение как фактор воспитания школьников. – М.: Педагогика, 1984. – 112 с.
Орбан-Лембрик Л.Е. Соціальна психологія: Посібник. – К.: Академвидав, 2003. – 234 с.
Сарновська С.О. Сучасна соціально-комунікативна культура (філософсько-методологічний аналіз). – Дис. … канд.. філософ. наук. – К., 2000. – 18 с.
Словник іншомовних слів / Уклад.: С.М. Морозов, Л.М. Шкарапута. – К.: Наук. думка, 2000. – 680 с.
Тимощук Н.С. Особистісно орієнтоване виховання старшокласників у процесі позакласної роботи. Навч.-метод. посібник. – Рівне: Волинські обереги, 2004. – 236 с.
Философский словарь //Под ред. И.Т. Фролова. – М.: Изд-во полит. литературы, 1986. – 590 с.
Философский энциклопедический словарь. – 2-е изд. – М.: Сов. энциклопедия, 1989. – 855 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 С.В. Цимбал
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).