СТРУКТУРНО-ДИНАМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ВИДИ СТУДЕНТСЬКИХ СТРАХІВ
Ключові слова:
студентські страхи, шкільні страхи, інтенсивність страху, види страхів студентів, навчально-пізнавальна діяльність студентів, структура студентських страхів, динаміка студентських страхівАнотація
Обґрунтована необхідність введення поняття «студентські страхи». Емпірично виявлені види студентських страхів. Вони об'єднані у вісім груп. Вивчена динаміка студентських страхів, що проявляється під час навчання у вузі. Виявлені страхи, інтенсивність яких досить велика протягом усього періоду навчання у вузі. Виявлені види студентських страхів, що досягають максимуму інтенсивності на середніх курсах. Доведене, що студентські страхи структуровані. Виразність структури студентських страхів підсилюється від
першого курсу до шостого.
Посилання
Вилюнас В.К. Психология эмоциональных явлений / В.К. Вилюнас. – М.: Изд-во Моск. ун-та, 1976. – 143 с.
Кузнєцов М.А. Шкільні страхи: види, умови прояву та шляхи подолання / М.А. Кузнєцов, І.В. Барарикіна. – Х.: ХНПУ, 2012. – 227 с.
Наследов А.Д. Математические методы психологического исследования. Анализ и интерпретация данных. Учебное пособие / А.Д. Наследов. – СПб.: Речь, 2004. – 392 с.
Олдендерфер М.С. Кластерный анализ / Олдендерфер М.С., Блэшфилд Р.К.; пер. с англ. // Факторный, дискриминантный и кластерный анализ / Дж.-О. Ким, Ч.У. Мьюллер, У.Р. Клекка и др. / Под ред. И.С. Енюкова. – М.: Финансы и статистика, 1989. – С. 139-215.
Резнікова О.А. Адаптаційна трансформація психологічного захисту особистості студента: дис. … канд. психол. наук : 19.00.07 / Резнікова Олена Анатоліївна. – Х., 2010. – 229 с.
Рейковский Я. Экспериментальная психология эмоций / Я. Рейковский ; пер. с польск. – М.: Прогресс, 1979. – 392 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Марат Кузнецов, Владислава Шаповалова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).