ДОСЛІДЖЕННЯ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ СОЦІОЛОГІВ В УМОВАХ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Ключові слова:
професійна компетентність, майбутні соціологи, експериментальне дослідження.Анотація
У статті докладно описано експериментальне дослідження формування професійної компетентності майбутніх соціологів. Було здійснено психолого-педагогічний експеримент, проведено аналіз специфіки професійної діяльності соціолога, виокремленні найбільш важливі особистісні якості, надано опис результатів психодіагностичних методик. Надається короткий опис формуючого етапу експерименту. В аналізі результатів контрольного етапу дослідження здійснено обробку та інтерпретацію отриманих даних, вказані рекомендації по впровадженню запропонованої навчальної програми в освітній процес у вищих навчальних закладах.
Посилання
Марчук І.П. Важливі якості соціологів / І.П. Марчук // Педагогіка і психологія формування творчої особистості: проблеми і пошуки: зб. наук. праць. – Вип. 52. – Запоріжжя: КПУ, 2008. – С.185-191.
Олешков М.Ю. Педагогическая технология: проблема классификации и реализации / М.Ю. Олешков // Профессионально-педагогические технологии в теории и практике обучения: сборник научных трудов. – Екатеринбург: РГППУ, 2005. – С. 5-19.
Социально-психологическая диагностика развития личности и малых групп / [Фетискин Н.П., Козлов В.В., Мануйлов Г.М.]. – М.: Изд-во Института Психотерапии. 2005. – 490 с.
Соціологія: терміни, поняття, персоналії / [укладачі: В.М. Піча, Ю.В. Піча, Н.М. Хома та ін.] – К.: «Каравела», Львів; «Новий Світ – 2000», 2002. – 480 с.
Якість трудового потенціалу та управління трудовою сферою в Україні: соціальна експертиза: [монографія] / О.І. Амоша, О.Ф. Новікова, В.П. Антонюк, Л.В. та ін. – Донецьк: Кредо, 2006. – 208 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Є.А. Клопота, Н.О. Воронська
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).