Дослідження поверхневих характеристик геостаціонарних супутників за даними колориметрії
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2017.41.146-152Анотація
В роботі розглянуті результати досліджень фотометричних характеристик поверхонь 3-ох ГСС, які спостерігалися в САО РАН в U,B,V,R,I фільтрах співробітником Лабораторії космічних досліджень ДВНЗ «УжНУ» за допомогою місцевих астрономів. Встановлена орієнтація і колар-індекси ГСС «Intelsat-7», «Express-AM22» і «Skynet-5B». За ними проведена ідентифікація фрагментів видимої під час спостережень частини поверхні даних космічних об’єктів. Показано, що оптичні властивості матеріалів покриття різних КА достатньо відмінні, навіть якщо, на перший погляд, об’єкти здаються однакові. Особливо це стосується спектральної області U (ультрафіолет) та I (інфрачервоний діапазон).
Посилання
Муртазов А. К. Оптические свойства поверхностей ИКО и техногенных отходов в космосе. Околоземная астрономия и проблемы изучения малых тел Солнечной системы. ‒ М.: Космосинформ, 2000. – C. 262-268.
Веверка Дж. Фотометрия поверхности спутников // Спутники планет. Под. ред. Дж. Береса. ‒ М.: Мир, 1980. ‒ С. 203-243.
http://space.skyrocket.de/doc_sdat/skynet-5.htm
http://space.skyrocket.de/doc_sdat/ekspress-am-22.htm
http://space.skyrocket.de/doc_sdat/pas-7.htm
https://www.sao.ru/Doc-k8/Telescopes/small/descrip.html
Kudak V.I., Epishev V.P., Perig V.M. and Neybauer I.F. Determining orientation and spin period of TOPEX/Poseidon satellite by photometry method // Astrophysical Bulletin. – 2017. –V. 72. –Iss. 3. – P. 340-348.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).