Модернізація системи автоматизації магнітного мас- спектрометра МИ-1201
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2016.39.128-133Ключові слова:
магнітний мас-спектрометр, електронна система, мікроконтролер, АЦП, ЦАП, CANАнотація
Наведено опис розробленої сучасної системи автоматизації експерименту з використанням серійного магнітного мас-спектрометра МИ-1201. Проаналізовано недоліки стандартної системи автоматизації мас-спектрометричного експерименту. Критично розглянуто наявну узагальнену блок-схему установки та представлено детальний опис принципу роботи розробленої системи. Отримано мас-спектри амінокислоти триптофану на модернізованому мас-спектрометрі.
Посилання
Масс-спектрометр МИ 1201. Руководство по эксплуатации. Сумы. – Завод электронных микроскопов. 1973. – 64 с.
Техническое описание СУР к масс-спектрометрам серии МИ 1201. Сумы. – ОАО "СЕЛМИ". 2008. – 32 с.
Vukstich V.S., Imre A.I., Snegursky A.V.. Modernization of the MI1202 mass spectrometer for studying the electron-molecule interaction processes at low energies // Instr. and Exper. Techniques.– 2011.– V. 54, No. 2.– P. 207.
Tamuliene J., Romanova L.G., Vukstich V.S., Papp A.V., Snegursky A.V. Electron-impact-induced tryptophan molecule fragmentation.// Eur. Phys. J. D. 69: 21 (2015).
National Institute of Standards, Standard Reference Database: Chemistry Webbook. http://webbook.nist gov .
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).