Плазмово-каталітичне реформування органічних олій
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2015.38.157-163Ключові слова:
плазмово-каталітичне реформування, соняшникова олія, синтез-газ, нерівноважна плазмаАнотація
У статті проведено порівняння продуктів плазмово-каталітичного реформування етилового спирту та соняшникової олії. Запропоновано використовувати рослинні олії в якості доступної та ефективної сировини для безвідходного виробництва синтетичних палив або отримання синтез-газу. Реформування проведено в системі, що використовує плазму обертового ковзного розряду. Визначено склад синтез-газу отриманого під час реформування етанолу та соняшникової олії. Розраховано енергетичну ефективність та коефіцієнт трансформації електричної енергії для процесу реформування соняшникової олії. Показано, що соняшникова олія може бути використана для отримання синтез-газу та синтетичних палив.
Посилання
Czernichowski, M. Czernichowski, J.P.Sessa. Wasteglycerolintosyngas // Prepr. Pap.-Am. Chem. Soc., Div. Fuel Chem. – 2008, – V.53. – P. 427-428.
O.A.Nedybaliuk, V.Y.Chernyak, V.V.Kolgan, et al. Plasma-catalytic reforming of liquid hydrocarbons //Problems of Atomic Science and Technology. – 2015. – N.1. – P 235-238.
V.Ya.Chernyak, O.A.Nedybaliuk, E.V.Martysh, et al. Plasmacatalysis of chemicalreactions // Problems of Atomic Science and Technology. Series: Plasma Physics. – 2014. – N.6. – P. 124-129.
A.Fridman. Plasma chemistry. −Cambridge University Press, New York.− 2008.
O.Nedybaliuk, V.Chernyak, J.Mizeraczyk et al. Plasma-catalytic reforming of ethanol solution in rotational gliding arc // 14th International symposium on high pressure low temperature plasma chemistry (HAKONEXIV), September 21-26, 2014, Zinnowitz, Germany. – 2014. – P. 255-259.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).