Плазмово-рідинна система зі зворотно-вихровим потоком повітря типу „торнадо” з „рідким” електродом
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2015.38.164-170Ключові слова:
плазмово-рідинна система, розряд, „рідкий” електрод, зворотно-вихровий потік, плазмовий факелАнотація
Досліджено плазмово-рідинну систему зі зворотно-вихровим потоком повітря типу „торнадо” з „рідким” електродом (вода). За допомогою відеокамери Nikon L100 досліджено процес горіння розряду та електролізу води. Виміряні вольт-амперні характеристики даного розряду для різних режимів роботи. Для дослідження плазми використовувалась емісійна спектроскопія. За відносними інтенсивностями двох спектральних ліній атома водню (Нa, Нb) визначено електронну температуру та її розподіл вздовж плазмового факела. Визначено коливну та обертову температури.
Посилання
C.O. Laux, T.G. Spence, C.H. Kruger, R.N. Zare. Optical diagnostics of atmospheric pressure air plasma SPECAIR // Plasma Source Sci. Technol. – 2003. – V. 12.– P. 125-138.
А.И. Максимов, А.В. Хлюстова. Физическая химия плазменно-растворных систем //V Международный симпозиум по теоретической и прикладной плазмохимии, 3–8 сентября, 2008, Иваново, Россия, сборник трудов. – Иваново. –2008. – С. 67-70.
O.A. Nedybaliuk, V.Ya. Chernyak, S.V. Olszewski, E.V. Martysh. Dynamic Plasma-Liquid System with Discharge in Reverse Vortex Flow of “Tornado” Type // International Journal of Plasma Environmental Science & Technology. –2011. –V. 5. – P. 20-24.
A.A. Fridman. Plasma Chemistry. − Cambridge University Press, Cambridge. −2008.
G.J.M. Hagelaar, L.C. Pitchford. Solving the Boltzmann equation to obtain electron transport coefficients and rate coefficients for fluid models // Plasma Sources Sci. Techn. – 2005. – V. 14.– P. 722-733.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).