Вплив електронного та гамма-опромінення на діелектричні властивості кристалів Sn<sub>2</sub>P<sub>2</sub>S<sub>6</sub>
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2016.40.13-17Ключові слова:
Діелектричний спектр, Sn2P2S6, Сегнетоелектрик, Радіаційне опроміненняАнотація
У роботі представлені результати досліджень впливу опромінення високоенергетичними β - і γ - частинками нелегованих кристалів Sn2P2S6 на їх діелектричні спектри. Встановлено, що отримані відмінності в діелектричних спектрах, викликані опроміненням, є нестабільними, і демонструють повільні зміни в початковий стан протягом 2-3 тижнів. При цьому вплив β- і γ- опромінення на діелектричні властивості кристалів Sn2P2S6 суттєво відрізняється від результатів освітлення інтенсивним білим світлом.
Посилання
Vysochanskii, Yu. M., Janssen, T., Currat, R., Folk, R., Banys, J., Grigas, J., Samulionis, V. (2006) “Phase transitions in ferroelectric phosphorous chalcogenide crystals”, Vilnius: Vilnius University, p. 453.
Cole, K.S.; Cole, R.H. (1941). "Dispersion and Absorption in Dielectrics - I Alternating Current Characteristics", Journal of Chemical Physics, Vol. 9, pp. 341–352.
Lefkowitz, I., Kramer, K., Kroeger, P. (1965), “Ferroelectrics: Their electrical behavior during, and subsequent to ionizing radiations”, CFSTI, 142 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).