Дослідження характеристик імпульсного розряду над поверхнею водного розчину хлористого цинку
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2016.39.100-105Ключові слова:
наносекундний розряд, дистильована вода, водяний розчин хлористого цинкуАнотація
Досліджено просторові, спектральні та електричні характеристики наносекундного розряду над поверхнею дистильованої води та водяного розчину хлористого цинку. В спектрі випромінювання плазми спостерігалося випромінювання другої позитивної системи молекул азоту та випромінювання радикалів ОН*. Імпульс струму амплітудою 170 А, тривалістю 60 нс формувався імпульсом напруги амплітудою близько 30 кВ та забезпечував пікове значення потужності на рівні 4 МВт та енергетичний внесок за імпульс ~ 0,13 Дж.
Посилання
Ротберг Ф.Г., Гусаров В.В., Коликов В.А., Воскресенская И.П, и др Исследование физико-химических свойств наночастиц, полученных с помощью импульсных электрических разрядов в воде // ЖТФ. 2012. Т.82 , вып.12 . С. 33-36.
Божко И.В., Фальковский Н.И. Коронный разряд на поверхность электропроводящей жидкости и его использование для обработки воды. //Технічна електро-динаміка. 2007. №2. C. 9-14.
Pokryvailo A., Wolf M., Jankelevich J. High – power pulsed corona for treatment of pollutans in heterogenous melia //IEEE transactions plasma science. – 2006. – V.34. – № 5. – PP. 1731–1743.
Ono R., Oda T. Dynamics of ozone and OH radicals generated by pulsed corona discharge in humid-air flow reactor measured by laser spectroscopy // J. Appl. Phys. – 2003. – V. 93. – № 10. – PP. 5876–5882.
A.K.Shuaibov, I.V.Shevera, Ya.Yu.Kozak, G.V.Kentesh. Characteristics of a nanosecond discharge in atmospheric air with a liquid electrolytic electrode. /Technical Physics. 2014, Volume 59, Issue 6, PP 928-931.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).