Іонізація молекул урацилу електронним ударом
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2007.20.46-49Ключові слова:
Урацил, Електронний і молекулярни пучки, ПерерізАнотація
В умовах електронного та молекулярного пучків, що перетинаються, досліджено іонізацію азотистої основи РНК - урацилу. Встановлено, що абсолютна величина повного перерізу утворення позитивних іонів урацилу та його фрагментів становить 1x10-15см2 і максимальних значень досягає при енергії електронів 88 еВ. Визначені величини парціальних перерізів продуктів дисоціативної іонізації молекул урацилу. Проаналізовані можливі біофізичні наслідки фізичних процесів в нуклеотидних основах.
Посилання
М.И. Суховия, А.В. Ковальчук, Н. Трифонов. Доклади АН СССР, 225, 1202 (1975).
А. Чердзби. Ядерные излучения и полимеры.-Наука.-М.,1962.
C. Sonntag. The chemical basis for radiation biology. Taylor&Francis Pres. London, 1987.
А.Б. Рубин. Биофизика, Т.1. ВШ. М., 1987.
М.И. Суховия, И.И. Шафраньош, В кн.: Механизмы радиационного поражения и восстановления нуклеиновых кислот. Пущино-на-Оке. 51 (1980).
М.И. Суховия, Н. Славик, И.И. Шафраньош, Л.Л. Шимон, Биополимеры и клетка. 7, 77 (1991).
M.I. Sukhoviya, M.I. Shafranyosh, I.I. Shafranyosh, In: Spectroscopy of Biological Molecules: New Directions.- Kluwer Acad. Publ. Dordrecht/Boston/London, 281 (1999).
И.И. Шафраньош, М.И. Суховия, М.И. Шафраньош, Л.Л.Шимон. Письма в ЖТФ, 31, 74 (2005).
I.I. Shafranyosh, M.I. Sukhoviya, M.I. Shafranyosh. J.Phys.B:At.Mol. Opt.Phys., 39, 4155 (2006).
P. Hobza, J.Sponer. Chem. Rev. 99, 3247 (1999).
G. Vikor, M.V. Kurepa, Fizika. 8, 134 (1991).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2007 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).