Ізотопічний ефект при іонізації та дисоціативній іонізації молекул водню та дейтерію електронним ударом
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2007.20.101-106Ключові слова:
Ізотопічний ефект, ІонізаціяАнотація
Дано аналіз експериментальних даних з імовірностей утворення іонних продуктів реакцій іонізації та дисоціативної іонізації молекул Н2 та D2 електронним ударом. Визначено абсолютні величини порогових енергій вказаних процесів, дається інтерпретація ефекту зсуву вказаних параметрів у залежності від ізотопного складу молекули мішені.
Посилання
T.D. Mark, Ionization of Molecules by Electron Impact. (N-Y: J. Wiley & Sons Inc., 1986)
F.H. Read, Electron Impact Ionization (Wien: Springer-Verlag., 1984)
A.V. Snegursky, A.N. Zavilopulo, Nucl. Instrum. Meth. Phys. Res., 126 B, 301 (1997)
G. Hanel, B. Gstir, T. Fiegele, F. Hagelberg, K. Becker, P. Scheier, A.V. Snegursky, T.D. Mark, J. Chem. Phys. 166, 2456 (2002)
W.G. Mallard, P.J. Linstrom, NIST Chemistry Webbok http://webbok.nist.gov
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2007 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).