Поляризаційні ефекти в двоквантовому збудженні збурених станів атому Ва в присутності додаткового сильного поля нерезонансного випромінювання
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2007.20.125-130Ключові слова:
Двоквантове збудження, Збурений станАнотація
Проведені експериментальні дослідження процесу двоквантового збудження стану 5d7s 3D2 атома Ва, збуреного в результаті реалізації динамічного ефекту Штарка, в умовах, коли збурююче та збуджуюче випромінювання були різними. Виявлено сильну залежність імовірності цього процесу від взаємної орієнтації електричних векторів збуджуючого та збурюючого випромінювань.
Посилання
Делоне Н.Б., Крайнов В.П. Нелинейная ионизация атомов лазерным излучением.(М.:Физматлит, 2001).
Бондарь И.И., Суран В.В. ЖЭТФ. 113,499(1998).
Бондарь И.И., Суран В.В. Оптика и спектроскопия. 85, 357 (1998).
Бондарь И.И. Оптика и спектроскопия. 87, 203 (1999).
Bondar I.I., Suran V.V. Laser Physics. 9, 597(1999).
Козлов М.Г. Спектры поглинання паров металлов в вакуумном ультрафиолете. (Москва, Физматлит, 1981).
Фриш С.Э. Оптические спектры атомов. (Москва-Ленинград, Физматлит, 1963).
Бондарь И.И., Суран В.В. Оптика и спектроскопия. 94, 533 (2003).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2007 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).