Процеси формування градієнтних структур на основі склоподібного Ge<sub>2</sub>S<sub>3</sub> з урахуванням технологічних режимів одержання
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2010.28.64-69Ключові слова:
Дисипативна структура, Модифікатор, Стохастичне диференціальне рівняння, Структурна гетерогенністьАнотація
Формування дисипативної тонкоплівкової структури на основі склоподібного Ge2S3 з модифікаторами Al, Bi описано нелінійними диференціальними рівняннями, які враховують динаміку числа частинок компонент модифікатора при наявності джерела атомного потоку, структурну неоднорідність (вакансії, мікропори) та дифузію частинок.
Посилання
Лоскутов А.Ю., Михайлов А.С. Введение в синергетику. – М: Наука. –1990. – 270 с.
Николис Г., Пригожин И. Познание сложного. – М: Мир. – 1990. – 342 с.
Risken H. The Fokker-Plank Equation. Methods of Solations and Applications // Berlin.Springer. - 1996. - P. 472.
Mar’yan M.I., Szasz A. Self-organizing Processes in Non-Crystalline Materials: from lifeless to Living Objects // Budapest-Uzhgorod. – 2000. – Р. 304.
Horsthemke W., Lefever R. Noise-Induced Transitions. – Berlin-Heidelberg-N.York-Tokyo. Springer-Verlag, 1984. –Р. 315.
Металлические стекла. Атомная структура и динамика, электронная структура, магнитные свойства // Под редакцией Г. Бека, Г. Гюнтеродта. М.: Мир. – 1986. – 456 с.
Юркович Н.В., Мар’ян М.І., Миголинець І.М. Модель формування неоднорідних модифікованих структур на основі склоподібного Ge2S3 // Український фізичний журнал. –2004. – Т.49, №10. – С. 1010-1013.
Юркович Н.В., Лада А.В., Лоя В.Ю., Миголинец И.М., Крафчик С.С., Пагулич О.И. Особенности получения неоднородных структур Ge2S3+Al(Bi,Pb,Te) заданным распределением компонент // Сборник докладов 14-го Международного симпозиума «Тонкие пленки в оптике и электронике». – Харьков: ННЦ ХФТИ.– 2002. – С. 138-139.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2010 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).