Спектральний склад випромінювання поверхні кремнію при бомбардуванні іонами і електронами середніх енергій
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2007.20.150-153Ключові слова:
Електрон-фотонна емісії, Іон-фотонна емісіяАнотація
Методом електрон-фотонної емісії (ЕФЕ) та іон-фотонної емісії (ІФЕ) вивчено спектральний склад поверхні кремнію при бомбардуванні електронами і іонами середніх енергій . Пояснено виявлені особливості в отриманих спектрах. Обчислено абсолютний вихід фотонів з поверхні кремнію при бомбардуванні електронами з енергією 800 еВ в діапазоні довжин хвиль 200-800 нм, який становить N ≈ 6,9×10-4 фот./ел.
Посилання
Д. Вудраф, Т. Делчар, Современные методы исследования поверхности (Мир, Москва, 1989).
С. Поп, І. Шароді, Фізична електроніка, (Євросвіт, Львів, 2001).
М.І. Лінтур, Л.М. Маркович, В.О. Мастюгін, М.В. Приходько, І.С. Шароді, Науковий вісник УжНУ, сер. фіз. 10, 191 (2001).
R.I.G. Unrberg, Е. Landemark, Y.C. Chao, J. Electr. Spectr. Relat. Phenom. 75, 197 (1995).
L. Gavioli, M.G .Betti, A. Cricenti, C. Marioni, J. Electr. Spectr. Relat. Phenom. 76, 541 (1995).
O.B. Shpenik, T.Yu. Popik, V.M. Feyer, Yu.V. Popik, Physica B. 315, 133 (2002).
В.И. Малышев. Введение в экспериментальную спектроскопию. (Наука, Москва, 1979).
А.Н. Зайдель, Г.В. Островская, Ю.И. Островский. Техника и практика спектроскопии. (Наука, Москва, 1976).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2007 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).