Розробка, організація та впровадження програми моніторингу радіоактивних аерозолів із застосуванням персональних пробовідбірників аерозолів та імпакторів при проведенні робіт на об’єкті «укриття»
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2009.24.13-21Ключові слова:
Моніторинг, Радіоактивні аерозолі, Об’єкт «Укриття»Анотація
У роботі наведено радіаційно-гігієнічні характеристики радіоактивних аерозолів “Об’єкта “Укриття” (ОУ). Представлено структуру розробленої та впровадженої спеціальної програми моніторингу радіоактивних аерозолів із застосуванням персональних пробовідбірників аерозолів (ППА) та персональних імпакторів (ІППА). Реалізація даної програми моніторингу на практиці дозволяє отримати повний набір реальних натурних даних щодо характеристик радіоактивних аерозолів безпосередньо в зоні дихання персоналу в залежності від різних типів робіт.
Посилання
Норми радіаційної безпеки України (НРБУ-97). - Київ: МОЗ України, 1997. - 121 с.
Annals of the ICRP. ICRP Publication 66. Human Respiratory Tract Model for Radiological Protection.- Vienna: Pergamon Press, 1993, P. 65-80.
US DOE, Implementation Guide, G – 10CFR835/C1 – Rev. 1, Internal Dosimetry Program.
Instruction Manual. Series 290 Marple Personal Cascade Impactor. P/N 100065- 00.
Aryasov P., Nechaev S., Tsygankov N., Dmitrienko A. Aerosol monitoring during work inside the “object shelter”: Analysis of dispersion and concentration for different work types. Journal of Alloys and Compounds. - (2007) 483–485.
Bondarenko O.A., Aryasov P.B., Melnichuk D.V., Medvedev S.Y. Analysis of aerosol distribution inside the object “shelter” at the chornobyl nuclear reactor site, Health Phys. 81 (2) (2001) 114–123.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2009 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).