Вплив вологості на дифракційну ефективність голограм, записаних на плівках бактеріородопсину з домішкою ТЕА
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2008.22.69-73Ключові слова:
Дифракційна ефективність голограм, Бактеріородопсин, ПлівкаАнотація
Бактеріородопсин – один із біоматеріалів, які мають найбільші перспективи прикладного використання для оптичного запису та обробки інформації. У даній роботі приведено результати дослідження впливу вологості на голографічні характеристики плівок бактеріородопсину (БР) з домішкою триетаноламіну (ТЕА). Встановлено, що желатинові плівки БР з ТЕА мають параметри достатні для використання їх у якості середовища для оптичного запису інформації. Також встановлено, що вологість впливає на динаміку зміни та абсолютну величину дифраційної ефективності як для світло- так і для темноадаптованих плівок
Посилання
Н.Н. Всеволодов. Биопигменты - фото-регистраторы. Фотоматериал на бактериородопсине. М.: Наука, 1988. – 222 с.
S. Crittenden, S. Howell, R. Reifenberger, J. Hillebrecht, R. R. Birge. Humidity-dependent open-circuit photovoltage from a bacteriorhodopsin-indium tin oxide bioelectronic heterostructure // Nanotechnology – Vol. 14 (2003), P. 562-565.
T.V. Dyukova, E.P. Lukashev. Dehydration effects on D96N bacteriorhodopsin films // Thin Solid Films Vol. 283 (1996), P. 1-4.
Robert R. Renthal, Nicholas Gracia and Roben Regalado. Water and Carboxyl Group Environments in the Dehydration Blueshift of Bacteriorhodopsin // Photochemistry and Photobiology 74(5) 714-718, 2000.
Фролова Н.П., Корпош О.І., Баторі-Тарці З.І., Цьома І.Й., Ярош В.В., Січка М.Ю. Плівкові структури на базі бактеріородопсину, чутливі до змін вологості // Науковий вісник Ужгородського університету, Серія Фізика. – 2004. – Випуск 15. – С. 30-33.
G. Varo, J.K. Lanyi Distortionsin the photocycle of bacteriorhodopsin at moderate dehidration // Biophysical Journal, Vol 59. – 1991. – P. 313-322.
Баторі-Тарці З.І. Модифікація оптичних властивостей плівкових структур на базі бактеріородопсину: Дис. … канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10. –Ужгород, 2001. – 131 с.
Плівкові структури фотохромного матеріалу бактеріородопсину (ФХМБР). ТУ У 02070832.008 – 97. від 25.12.1997.
E. Korchemskaya, N. Burykin, S. Bugaychuk, O. Maksymova, T. Ebrey, S. Balashov Dynamic holography in bacteriorhodopsin/gelatin films: effects of light-dark adaptation at different humidity // Photochemistry and Photobiology. – 2007. – Vol. 83. – P. 403-408.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2008 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).