Дослідження системи наведення та побудова “Карти похибок” для телескопу ТПЛ-1М на основі спостережень зірок
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2008.22.105-110Ключові слова:
Телескоп ТПЛ-1М, Зірки, Карти похибокАнотація
За результатами трьох серій спостережень зірок визначені середньоквадратичні похибки наведення альт-азимутальної установки телескопу ТПЛ-1М для різних точок небесної сфери. На основі отриманих значень похибок наведення по азимуту і висоті побудовані еліпси розсіювання середньоквадратичних похибок для 24 точок небесної сфери. Побудована “карта похибок” наведення телескопу для 24-х вузлових точок небесної сфери. Сумарна середньоквадратична похибка наведення не перевищує 1,4 хвилин дуги.Посилання
Михельсон Н.Н. Оптические телескопы. Теория и конструкция. – М.: Наука, 1976. – 512 с.
Современные телескопы: Под ред. Бербиджа Дж., Хьюит А. / Пер с англ. – М.: Мир, 1984. – 312с.
Суберляк В.Р. Розробка та створення програмно-апаратного комплексу для високоточної локації ШСЗ: Автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.2001, - НАН України, Головна астрон. обсерваторія. – К., 2002. – 20с. – Укр.
Andris Pavenis. SLR telescope support software. – Papers of Astronomical Observatory University of Latvia. September 18 1997. – 80 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
2008-06-30
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Авторське право (c) 2008 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).