Аналіз структурних перетворень природних надраток та їх фононних спектрів
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2009.26.167-175Ключові слова:
Структурні перетворення, Надратки, Фононні спектриАнотація
В концепції надпросторової симетрії проведений детальний аналіз коливних представлень модельних перетворень структур перовскитоподібних кристалічних утворень з надраткою з базовою структурою для випадків пакетів типів А, В, С та D, а також досліджені їх особливості.
Посилання
Дурилін Д.О. Синтез, структура та властивості композиційних матеріалів на основі складних оксидів титану та мангану. Автореф. дис. … канд. хім. наук: 02.00.01 / Інститут заг. та неорг. хімії ім. В.І. Вернадського НАН України. Київ, - 2007.- 20 с.
Небола И.И., Иваняс А.Ф., Киндрат В.Я. Генезис структуры и колебательных спектров кристаллов с -сверхрешеткой // ФТТ. – 1993. – Т.35, №7. – С. 1852-1866.
Александров К.С., Безносиков Б.В. Иерархия перовскитоподобных крис-таллов (Обзор) // ФТТ. – 1997. – Т.39, №5. – С. 785-808.
Александров К.С., Безносиков Б.В. Перовскитоподобные кристаллы. Новосибирск: Наука. Сиб. предприятие РАН, 1997. - 216 с.
http://zhurnal.ape.relarn.ru/articles/2002/067.pdf.
Небола І.І., Булеца Е.П., Кіндрат В.Я., Іваняс О.Ф. Нееквідистантне набли-ження в динаміці ґратки структур типу // Науковий вісник Ужго-родського університету. Серія Фізика. – №9. - 2001. – С. 89-93.
Шкирта І.М., Небола І.І. Надпросто-рово-груповий аналіз коливних мод в кристалі // Науковий вісник Мукачівського технологічного інсти-туту, №3. - 2007. – С. 29-35.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2009 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).