Формування інтерференційних функцій аморфних речовин в області ближнього порядку
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2003.13.82-89Ключові слова:
Інтерференційна функція, Аморфна сітка, Координаційна сфераАнотація
В області ближнього порядку досліджено закономірності формування інтерференційних функцій аморфних речовин з повним орієнтаційним безпорядком. Встановлено, що визначальний вплив на формування інтерференційних функцій задають перші координаційні сфери аморфної сітки. Основні особливості цих функцій повністю проявляються при врахуванні 6-8 координаційних сфер. Порівняння отриманих результатів з експериментальними даними показує, що по відносній інтенсивності осциляцій інтерференційних функцій області когерентного розсіювання електронів не можуть перевищувати в аморфній сітці з повним орієнтаційним безпорядкам розмірів 5-7 координаційних сфер.
Посилання
G. Ehret, J.Z. Crovisier, J.P. Eberhart. A new method for studying structure: analytical electron microscopy and ultramicrotomic thin sections // JNCS, 1996, v. 126, №1-2, p. 72-79.
Жданов Г.С., Илюшин A.C., Никитина С.В. Дифракционный и резонансный структурный анализ. Рентгено-, электроно-, нейтроно-, мэссбауэрография и мэссбауэровская спектроскопия. - М.: «Наука», - 1980. – 254 С.
Иваницкий В.П., Сабов В.И. Анализ фундаментальных основ электронографического метода функций радиального распределения атомов сложных аморфных веществ. Сборник докладов 14-го Международного симпозиума «Тонкие пленки в оптике и электронике». Харьков, 22-27 апреля 2002 г., с. 216-220.
Скрышевський А.Ф. Структурный анализ жидкостей и аморфных тел. - М: «Высшая школа». - 1980. – 328 С.
Горбунова Т.В., Баталии Г.И. Два подхода при интерпретации рентгеновских исследований жидкостей. -Кристаллография, 1983, т.26, №1, с. 56-61.
Татаринова Л.И. Структура твердых аморфных и жидких веществ. - М.: «Наука». - 1983. - 151 С.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2003 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).