Формування нейтронних полів у водневмістких сповільнюючих вузлах мікротрона
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2010.27.34-38Ключові слова:
Мікротрон, Фотонейтрони, Конвертори, Альбедні методи, Енергетичний спектр, Активаційні інтегралиАнотація
Розглянуто експеримент, дані експерименту, та їх аналіз по дослідженню впливу геометричних розмірів поліетиленового сповільнюючого вузла мікротрона на параметри (активаційні інтеграли) нейтронного поля. Встановлено зміну теплової (nγ), швидкої (np) компонент нейтронного поля. Встановлено зміну відношення цих компонент, які характеризують жорсткість інтегрального енергетичного спектра нейтронів. Експеримент виконано на мікротроні М-30 ІЕФ НАН України.
Посилання
Ковалёв В.П. Вторичные излучения ускорителей электронов. – М.: Атомиздат, 1979. – 250 с.
Власов Н.А. Нейтроны. – М.: Наука, 1971. – 552 с.
Ганжа А.П. Конверторы нейтронов электронных ускорителей // Деп. ВИНИТИ, 1984 – 3 – 62 – 84.
Применение микротрона М-30 для изучения некоторых фотоядерных реакций области ЕІ-гигантского резонанса. Отчёт УжО ИЯИ АН УССР, № гос. регистр. 81044505, Ужгород, 1985, раздел 6.
Горячев И.В., Колеватов Ю.И., и др. Интегральные эксперименты в проблеме переноса ионизирующих излучений: Справочное руководство. – М.: Энергоатомиздат, 1985. – 272 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2010 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).