Надшвидкий електричний вибух мікропровідників: структура та оптичні характеристики плазмового каналу
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2011.30.63-68Ключові слова:
Вибух мікропровідників, Розряд високовольтного джерела, Структура плазмового каналуАнотація
В роботі представлені результати експерименту по надшвидкому електричному вибуху мікропровідників при розряді високовольтного джерела напруги з субнаносекундним фронтом імпульсу. Встановлено: форма першої півхвилі струму при одному і тому ж тиску в камері практично не залежить від матеріалу і діаметру провідника; механізми руйнування мікропроводників залежать від тиску; складна просторова структура плазмового каналу і характер розльоту продуктів вибуху свідчать про його просторову неоднорідність. Все це свідчить на користь того, що при надшвидкому вибухові мікропровідників фізичні процеси визначаються електродинамічними процесами в поверхневому шарі провідника і оточуючому його просторі.
Посилання
Nairne E. // Phil Trans Roy Soc (London). Vol. 64. – pp. 79-89 (1774).
http://www.kcl.ac.uk/depsta/iss/library/speccoll/bomarch/bomoct06.html
http://www.goldbulletin.org/assets/file/goldbulletin/downloads/Hackmann_3_7.pdf
Chase W.G. and Moore H.K. Exploding Wires. Eds. - N.Y.: Pergamon, 1959. Vol. 1. Перевод: Взрывающиеся проволочки / Под ред. Рухадзе А.А. – М.: ИЛ, 1963.
Kotov Y.A. // J. Nanoparticle Research. – 2003. – Vol. 5. – P. 539.
Mesyats G.A., Yalandin M.I. // Phys. Uspekhi. – 2005. – Vol. 48. – P. 211.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2011 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).