Регресійні залежності «вміст гамма-активного нукліда – температурна доза» в технологіях отримання кераміки
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2011.30.128-134Ключові слова:
Ядерна гамма-спектрометрія, Кераміка, Регресійні залежност, Прямі задачіАнотація
Розглядаються регресійні залежності «вміст ГАН = f (температурна доза Д)» для гамма-активних нуклідів (ГАН) рядів Th232, U238 та К40 визначені гамма-спектрометрично. Аналіз отриманих залежностей дозволив встановити залежність динаміки вмісту ГАН від технології отримання кераміки. В нашому випадку виділяються 4 різні технології, які описуються різними емпіричними залежностями (регресійними трендами EXCEL). Ці технології змінюють вміст ГАН в межах ≤ 25%. Дослідження можна розглядати як реалізацію прямої задачі – термічного впливу на вміст ГАН в технології отримання кераміки.
Посилання
Гусев Н.С., Дмитриев П.П. Радиоактивные цепочки. – М.: Атомиздат, 1978. – 88 с.
Поп О.М., Стець М.В. Статистичні характеристики термічного впливу на вміст нуклідів рядів Торію 232, Урану 238 та К 40 в процесах отримання кераміки // Науковий вісник УжНУ. Серія Хімія. – 2010. – Вип. 24. – С. 197 – 203.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2011 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).