Динаміка домішок іонного пучка в системах з реверсивним магнітним фокусуванням
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2014.35.109-112Ключові слова:
Іонне джерело, Реверсивне магнітне фокусуванняАнотація
Проведено теоретичне та експериментальне дослідження можливості мас-сепарації домішок у сфокусованому пучку оптимізованого холлівськогоджерела іонів. Створювані потоки енергії і частинок дозволяють використовувати джерело для моделювання процесів взаємодії плазми з матеріалами першої стінки термоядерних установок. Підтверджена можливість іонного джерела з реверсивним магнітним фокусуванням опромінювати поверхню зразка потоком іонів водню без домішок.
Посилання
Gutkin M., Bizyukov A., Sleptsov V., Bizyukov I. and Sereda K. U.S. Patent US 7622721 B2. - 2009.
Girka O.I., Bizyukov I.A., Bizyu-kov A.A., Sereda K.N., Herashchen-ko S.S. Mass-Separation of Impurities in the Ion Beam Systems with Reversed Magnetic Beam Focusing // Problems of Atomic Science and Technology # 6, (82) Series: Plasma Physics. - 2012. - №18. - p. 105-107.
Girka O., Bizyukov I., Sereda K., Bizyukov A., Gutkin M., Sleptsov V. Compact steady-state and high-flux FALCON ion source for tests of plasma-facing materials // Review of Scientific Instruments. – 2012. – v.83. – P. 083501.
Girka O.I., Bizyukov I.A., Bizyu-kov A.A., Sereda K.N., Gerashchen-ko S.S. Impurities MassSeparation in Optimized Falcon Ion Source for HighFlux and High-Heat Material Tests // Programme and Abstracts of 11th Kudowa Summer School, “Towards Fusion Energy” Kudowa Zdrój, June 11-15, 2012, P. 92-95.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).