Дослідження впливу загрузки детектора при визначенні перерізів за методом пропускання на фільтрованих реакторних пучках
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2011.30.135-141Ключові слова:
Нейтронний переріз, Вуглець, Резонанс, Систематичні похибки, Перегрузки детектораАнотація
Останні кілька років проводиться дослідження нейтронних перерізів вуглецю з метою отримання параметрів резонансу в області енергії 150 кеВ. Результати вимірів вимагають високої точності визначення, тому навіть невеликі систематичні похибки вносять вагомий внесок в правильність отриманих значень. Ефектами, які складають основну частину систематичних похибок, є пере-вантаження детектора. Саме ці ефекти і стали об’єктом дослідження даної роботи.
Посилання
Звіт про науково дослідну роботу Отримання ядерно-фізичних характеристик нуклідів, необхідних для розвитку фундаментальних та прикладних задач. (керівник – Грицай О.О.). – 2002. Київ, ДР № 0100U005114. – 154 с.
Грицай О.О., Колотий В.В., Волковецький С.П. Аналіз можливості застосування методики фільтрованих нейтронних пучків на реакторі для визначення параметрів резонансу вуглецю в області 150 кеВ // Ядерна фізика та енергетика. – 2009. – T. 10. – № 4. – С. 418–423.
Калашникова В.И., Козодаев М.С. Детекторы элементарных частиц. – М: Наука, 1966. – 44 – 56 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2011 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).