Система стабілізації та пониження фону в гамма-спектрометричному комплексі
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2011.30.188-196Ключові слова:
Гамма-спектрометричний комплекс, Пасивний захист, Фон, Гамма-активні нуклідиАнотація
Гамма-спектрометричний комплекс (ГСК) ІЕФ НАН України використовує пасивний, багатошаровий зовнішній захист (ЗЗ), виготовлений в 1989 р. ГСК відповідає, в основному, вимогам прикладної ядерної гамма-спектрометрії (ПЯГС) зразків масою > 100г, з межею таких вимірів на рівні > 10 Бк/кг та похибкою > 10 %. ПЯГС гамма-фону розробленої нами системи та розрахунок коефіцієнтів ефективності захисту КЕЗ створеної системи показали зменшення значень та дисперсії інтенсивності фонових ліній гамма-активних нуклідів рядів Th232, U238 та К40.
Посилання
Гусев Н.С., Дмитриев П.П. Квантовое излучение радиоактивных нуклидов. Атомиздат, 400 (1977).
Гайсинкий М., Адлов Ж. Радиохимический словарь элементов. – М., Атомиздат, 256 (1968).
Гусев Н.С., Дмитриев П.П. Радиоактивные цепочки. – М.: Атомиздат, 1978. – 88 с.
Чариков А.К. Математическая обработка результатов химического анализа. – Л.: «ХИМИЯ», 1984. – 168 с.
Тустановский В.Т. Оценка точности и чувствительности активационного анализа. – М.: Атомиздат, 1976. – 192 с.
Сингалевская Г.И. Функции в Excel. – «Диалектика», 2005. – 880 с.
Минько А.А. Статистический анализ в MS Excel. – «Диалектика», 2004. – 448 с.
Стець М.В., Матьовка О.М. Пошук залежностей в масивах даних природньої гамма-активності зразків довкілля // Науковий вісник УжНУ. Серія Хімія. – 2009. – Вип. 22. – С. 158 – 165.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2011 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).