Аналіз збуджених водневих фрагментів при фотодисоціації молекул у додатку до експеримену типу накачування-зондування
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2011.30.197-202Ключові слова:
Фотодисоціація, Фемтосекундне розділення, водневий фрагмент, Фотоелектрони, Іонізуючий імпульсАнотація
У цій роботі пропонується новий метод для вивчення динаміки молекулярної фотодисоціації з фемтосекундним розділенням. А саме ми пропонуємо аналізувати стан збудженого водневого фрагмента в експериментах типу накачування випромінюванням ВУФ діапазону й зондування випромінюванням оптичного лазера з детектуванням кутового розподілу фотоелектронів. "Аналізатором" стану водневого атома служить іонізуючий імпульс оптичного лазера зі змінюваною поляризацією й часом затримки.
Посилання
Meyer M. et al. Polarization control in two-color above-threshold ioniza-tion of atomic helium // Phys. Rev. Lett. – 2008. – 101. – 193002.
Eck T.G. Coherent excitation of S and P states of the n=2 term of atomic hydrogen // Phys. Rev. Lett. – 1973. – 31. – 270.
Kimura Y., Nishida T. and Ishii K. Population, alignment, and coherence of the foil-excited n=2 hydrogen atoms: Polarization observation of the field-dependent quantum beats in the Lyman-α line // Phys. Rev. – 1997. – A 56. – 4612.
Meyer M. et al. Two-color experiments in the gas phase at FLASH. // J. Electron Spectrosc Relat. Phenom. – 2010. – 181. – 111.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).