Магнітні властивості шаруватих матеріалів EuOCl та EuOBr: дослідження та математичне моделювання
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2008.22.57-59Ключові слова:
Магнітні властивості, Математичне моделювання, EuOCl, EuOBrАнотація
Полікристалічні зразки EuOCl та EuOBr були синтезовані в процесі нагрівання суміші оксиду європію Eu2O3та хлориду амонію NH4Cl в статичній атмосфері обезводненого азоту. Магнітна сприйнятливість іонів Eu3+(Eu2+) в полікристалічному тетрагональному оксихлориді та оксиброміді європію були виміряні в температурному інтервалі 4,2 – 310К. Температурна поведінка магнітної сприйнятливості EuOCl та EuOBr задовільно описується в рамках закону Кюрі-Вейса аж до діапазону низьких температур. Температурна залежність експериментально виміряної парамагнітної сприйнятливості EuOCl та EuOBr була змодельована в рамках формалізму Ван Флека.
Посилання
V.V. Bunda, M.V. Shtilicha, V.Yu. Slivka, Physical Electronics (Lviv, USSR), 32. 43, (1986).
V.V. Bunda, PhD(CSc) Thesis, University of Lviv, Lviv. 27 (1986).
G. Blasse, B.C. Grabmaier. Luminescent Materials. -Springer-Verlag. -Berlin 1994. - p. 78.
J. Hölsä, M. Lastusaari, J. Niittykoski, R.S. Puche, Phys. Chem. Chem. Phys. 4. 3091 (2002).
T. Aitasalo, J. Hölsä, M. Lastusaari, J. Legendziewicz, L. Lehto, J. Lindén, M. Maryško, J. Alloys and Comp. 380. 296 (2004).
J.H. van Vleck. The Theory of Electric and Magnetic Susceptibilities. - Oxford University Press. -London, 1965. – 278 p.
J. Hölsä, P. Porcher, J. Chem. Phys. 75. 2108 (1981).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2008 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).