Застосування методу іон-фотонної спектроскопії для дослідження забруднення ґрунтів важкими металами
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2011.30.331-338Ключові слова:
Іон-фотонна спектроскопія, Забруднення ґрунту, Полютант, Автомобільний транспорт, Важкі метали, Бомбардування іонамиАнотація
Методом іонно-фотонної спектроскопії досліджено забруднення ґрунтів в придорожній смузі автодороги Ужгород - Чоп. Виявлено наявність у ґрунті полютантів, джерелом яких є автотранспорт. Проаналізовано причини зміни вмісту антропогенно розсіяних елементів вздовж автодороги, а також зміна їх вмісту в агроландшафтах у залежності від типу ґрунтового покриву.
Посилання
Рошко В.Г., Грабовський О.В. Оцінка забруднення важкими металами агроценозів, межуючих з автомагістралями // Вісник УжНУ, серія Біологія, № 6, 1999. ― С. 259-262.
Бойко Н.В., Балажі Ш. Забруднювачі та іх вплив на екологічно-вразливі екосистеми Верхнього Потисся // Ужгород-Ніредьгаза: Bessenyei Gyorgy. 2008. – 380 с.
Чонка І.І., Чундак С.Ю., Рубець О.В. Особливості вирішення проблеми відходів в умовах Закарпатської області // Вісник ХНУ, №893, 2010. – С. 77-82.
Поп С.С. Ионно-фотонная спектроскопия // Поверхность. Физика, химия, механика. 1985. ― С. 1―14.
Поп С.С. Фізична електроніка. Ужгород, 1998.―192 с.
ГОСТ 17.4.1.02-83. Охрана природы. Почвы. Классификация химических веществ для контроля загрязнения. — М. Государственный комитет СССР по стандартам, 1985. — 4 с.
Григора І.М., Соломаха В.А. Основи фітоценології. – К.: Фітосоціоцентр, 2000. – С. 132-135.
Методи аналізів ґрунтів і рослин (методичний посібник) / За заг. ред. С.Ю. Булигіна, С.А. Балюка, А.Д. Міхновської, Р.А. Розумної -Харків, 1991. - 160 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).