Інтегрування рівнянь Лагранжа для визначення збурень від сонячної радіації в орбітах геосинхронних супутників
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2010.27.118-125Ключові слова:
Геосинхронні супутники, Збурення орбіт, Сонячна радіація, Гармоніки, Рівняння ЛагранжаАнотація
Похідні від елементів орбіт геосинхронних супутників виражаються через гармоніки, отримані за принципом найменших квадратів на основі вибірки 12 супутників з каталога. Отримані вирази інтегруються елементарно. Результати співпадають з функціями зміни орбіт, отриманими чисельним інтегруванням рівнянь Лагранжа там, де його можна застосувати.
Посилання
Арнольд К. Методы спутниковой геодезии. – Москва: «Недра», 1973. – 224с.
клімик в.у., єпішев В.п., мотрунич і.і., Кудак В.И., мацо г.м. Збурення в русі геосинхронних супутників під дією сонячного випромінювання // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика. − 2008. – вип. 23. − С. 164–171.
Епишев В.П., Климик В.У., Кудак В.И. Возмущение геосинхронных спутников под действием давления солнечного излучения // Труды международной конференции «Астрономия и всемирное наследие: через время и континенты». – Казань: Казан. гос.ун-т, 2009. – С.66-67.
Клімик В.У., Кудак К.А., Мацо А.М. Еволюція орбіт некерованих геостаціонарних супутників // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика. – 2002. − Вип. 12. − С. 35–42.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).