Пошук імпульсної генерації на самообмежених переходах атома індію
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2003.14.73-77Анотація
Виконано вимірювання інтегрованих у часі спектрів випромінювання імпульсно-періодичного розряду у сумішах галогенідів індію InI, InВr, InВr3 з буферними газами гелієм та неоном та спектрів поглинання парів галогенідів з метою визначення оптимального активного середовища для лазера на самооб- меженому переході 6s 2S1/2->5р 2Р3/2 атома індію з довжиною хвилі 451,1 нм у синій області спектру. Встановлено, що у спектрах поглинання йодиду та броміду індію присутні коливально-розділені смуги електронних X - А, X - В та X - С переходів. Спектр поглинання InВr3 неструктурований. За сукупністю поминальних та інших фізико-хімічних властивостей перевагу в пошуку генерації слід надати бромідові індію.Посилання
Ю.В.Жменяк, В.А.Кельман, Р.Б.Рійвес, Ю.О.Шпеник, Оптика и спектроскопия 93, 565 (2002).
С.В.Маркова, Г.Г.Петраш, В.М.Чере- зов, Квантовая электроника 4, 1154 (1977).
M.J.Linevsky, T.W.Karras, Appl. Phys. Lett. 33,720 (1978).
A.A.Исаев, Г.Г.Петраш, Письма в ЖЭТФ 7,204(1968).
Таблицы физических величин. Под ред. И.К.Кикоина (Атомиздат, Москва, 1976), с. 1008.
А.А.Радциг, Б.М.Смирнов, Параметры атомов и атомных ионов. Справочник (Энергоиздат, Москва, 1986), с.344.
Справочник химика. Т.1. Гл. редактор Б.П.Никольский (Химия, Ленинградское отделение, 1971), с. 1071.
К.П.Хьюбер, Г.Герцберг, Константы двухатомных молекул. Часть 1. (Мир, Москва, 1984), с.408.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2003 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).