Вільна енергія системи іонів у пористому середовищі
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2003.14.105-108Анотація
Обчислено вільну енергію системи точкових іонів у пористій іонній матриці. Розрахунки виконано в наближенні хаотичних фаз. Показано, що "замороженість” іонів пористого середовища приводить лише до кількісних змін термодинамічних характеристик. Зокрема, внаслідок “заморожений” іонів пористої матриці вільна енергія системи зменшується порівняно з вільною енергією двосортної системи іонів різної валентності.
Посилання
Займай Дж., Модели беспорядка. (Мир, Москва, 1982).
И.Р. Юхновский, М.Ф. Головко, Статистическая теория классических равновес¬ных систем. (Наукова думка, Київ, 1980).
М. Mezard, G. Parisi, M.A. Virasoro, Spin Class Theory and Beyond (World Scientific, Singapore, 1987).
B. Hribar, O. Pizio. A. Trokhymchuk, V. Vlachy, J. Chem. Phys. 109, 2480 (1998).
M.F. Holovko, Z.V. Polishchuk, Cond. Matt. Phys. 2,262(1999).
М.Ф. Головко, Є.М. Сов’як , Журн. Фіз. Дослідж. 4, 391 (2000).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2003 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).