Параметри теорії флуктуаційного вільного об'єму в стеклах системи Ge-As-Se
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2003.14.109-112Анотація
Частка флуктуаційного вільного об’єму fg визначалася шляхом чисельної інтерпретації даних про температурну залежність в'язкості методом максимальної правдоподібності і за формулою αfTg=ΔαTg=fgln(1/fg). Значення fg, отримані цими двома способами, цілком задовільно узгоджуються між собою. Показано, що ці параметри істотним чином залежать від структури досліджуваних стекол. Область склування в системі Ge-As-Se поділяється на декілька частин, у яких переважають кінетичні одиниці одного структурного типу зі своїми значеннями fg. З ростом ступеня зв’язності склоутворюючого каркасу скла fg збільшується, а об’єм мікропорожнини Vh зменшується.
Посилання
Д.С.Сандитов, С.Ш.Сангадисв, Высокомолекулярные соединения. Серия А. 41, 1 (1999).
Т.Н.Мельниченко, В.И.Фсделеш, И.М.Юркин, Т.Д.Мсльниченко, Физ. и хим. стекла. 28, 39 (2002)
С.В.Немилов, Журнал практической химии 37, 1699(1964)
С.В.Немилов, Журнал практической химии 37, 1452(1964)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2003 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).