Вплив опромінення на оптичні та електричні властивості стекол систем HgSe-SnSe<sub>2</sub>-Ga<sub>2</sub>Se<sub>3</sub> тa ZnSe-GeSe<sub>2</sub>-Ga<sub>2</sub>Se<sub>3</sub>
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2003.14.149-153Анотація
Досліджено вплив опромінення на оптичні та електричні властивості стекол систем HgSe-SnSe2-Ga2Se3 тa ZnSe-GeSe2-Ga2Se3. Оптичні та електричні параметри визначено та обчислено з експерименту. Результати експерименту інтерпретовано в рамках моделі координаційної невпорядкованості, яка характерна для даного класу матеріалів.
Посилання
А.Фелц, Аморфные и стеклообразные неорганические твердые тела (Мир, Москва, 1986).
K.Tanaka, Phys. Rev. В. 39, 2 (1989).
В.С.Минаев, Стеклообразные полупроводниковые сплавы (Металлургия, Mo сква, 1976).
I.D.Olekseyuk, V.V.Bozhko, O.V.Parasyuk, V.V.Galjan, I.I.Petrys, Functional Materials. 6, 3 (1999).
N.F.Mott, E.A.Davis, Electronic processes in non-crystalline materials (Clarendon Press, Oxford, 1979).
A.Madan, M.Shaw, The physics and applications of amorphous semiconductors (Academic Press, Boston, 1988).
А.И.Губанов, Квантово-электронная теория стеклообразных материалов (АН СССР, Москва, 1963).
В.П.Захаров, В.С.Герасименко, Структурные особенности полупроводников в аморфном состоянии (Наукова думка, Киев, 1976).
Gan Fuxi, Optical and spectroscopic properties of glass (Springer-Verlag, Berlin, 1992).
V.A. Fedirko, Phys. Stat. Sol. B, 68, 775 (1975).
Л.П. Казакова, E.A. Лебедев, E.A. Сморгонская, Электронные эффекты в халькогенидных стеклообразных полупроводниках (Наука, Санкт-Петербург, 1996).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2003 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).