Екранування електромагнітної взаємодії у слаборелятивістичному виродженому електронному газі
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2003.14.164-170Анотація
Розглядається вироджений електронний газ на основі моделі з однорідним компенсуючим фоном. Для опису електромагнітної взаємодії у такій системі використовується формалізм квантової електродинаміки при скінченній температурі і густині. Релятивістичні поправки враховуються у слаборелятивістичному наближенні. В наближенні хаотичних фат отримано Фур'є-образи скалярного і векторного потенціалів, які створюються слабким статичним джерелом в електронному газі. Показано, що векторний потенціал не екранується. Скалярний потенціал екранується при температурі, відмінній від нуля. При нульовій температурі потенціал спадає з відстанню за степеневим законом.
Посилання
W.Appel, A.Alastuey, Phys. Rev. E 59. 4542(1999).
J.Kapusta, T.ToimcIa, Phys. Rev. D 37, 3731 (1988).
H.D.Sivak, A.Perez, J.Diaz-Alonso, hep- ph/0106032.
E.S.Fradkin, Proc. Lebedev Inst. 29, 6 (1965).
B.K.Shivamoggi, P.Musler, Phys. Rev. A 54, 4830(1996).
M.Le Bellac, Thermal Field Theory (Cambridge University Press, Cambridge, 2000).
B.A.Freedman, L.D.McLerran. Phys. Rev. D 16, 1130(1977).
H.H.Боголюбов, Д.В.Ширков, Квантовые поля (Наука, Москва, 1980).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2003 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).