Метод обчислення характеру фазових діаграм стану сплавів
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2003.14.201-207Анотація
Метод Хіллерта для розрахунку активності компонентів вздовж комод у двохфазних областях і ізотермічних перерізах трьохфазних діаграм розповсюджено на області, які не контактують з відповідними бінарними діаграмами. Це стало можливим завдяки використанню видозміненого рівняння Хіллерта, в якому зміна логарифма активності є функція тільки нахилу конод для відповідних нод. У якості прикладу показано як такі розрахунки можна зробити використовуючи ізотермічні перерізи діаграми стану Fe-С-Х, де X - карбідоутворюючий елемент і в якому присутні декілька конодних трикутників.
Посилання
Hillert M. On isoactivity lines //Acta metallurgica. 1955. № I, p.34-37.
Hillert M. Recent research of cast iron. Detroit: Gordon and Breach. 1968. p.101.
Жуков А.А. Использование уравнения Хиллерта для расчетного построения линий диаграмм состояния//В кн.: Теоретические и экспериментальные методы исследования диаграмм состояния металлических систем. М.: Наука, 1969. С.78-83.
Малиночка Я.Н., Ковальчук Г.З. Сульфиды в сталях и чугунах. М.: Металлургия, 1988. 129с.
Жуков А. А. Геометрическая термодинамика сплавов железа. М.: Металлургия. 1971, (1-е изд.), 272 с.; 1979 (2-е изд.), 232 с.
Жуков Л.А. Использование координат
Скрейнемакерса в геометрической термодинамике // В кн.: Химическая термодинамика и термохимия. М.: Наука, 1979, С. 208-212.
Zhukov А.Л., Ramani A.S., Zhiguts Yu.Yu. Modifications of Hillert equation and their application in phase diagram computation // Металлофизика и новейшие технологии, 1996, т. 18, №7. С. 70-80.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2003 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).