Спектроскопічна діагностика та параметри плазми тліючого розряду над поверхнею водного розчину сульфату алюмінію
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2014.35.146-150Ключові слова:
Тліючий розряд, Водний розчин сульфату алюмінію,Анотація
Показано, що з ростом концентрації розчину та струму розряду у випромінюванні з’являються алюміній та сірка, змінюється його просторовий розподіл. Ріст концентрації розчину при струмах розряду 12-32 мА призводить до зменшення розміру катодної плями, об’єму плазми, росту внесеної питомої потужності.
Посилання
Захаров А.Г., Максимов А.И., Титова Ю.В. Физико-химические свойства плазменно-растворных систем и возможности их технологических применений // Успехи химии. – 2007.– 76, 3.– С. 260-270.
Максимов А.И., Наумова И.К., Хлюстова А.В. Влияние свойств раствоа на перенос компонентов раствора в зону плазмы и их излучение в тлеющем разряде с электролитным катодом // Химия высоких энергий. – 2008. – 42, 6. – С. 540-543
Bruggeman P., Ribezl E., Maslani A., Degroote J., Malesevic A., Rego R., Vierendeels J., Leys Ch. Characteristics of atmospheric pressure air discharges with a liquid cathode and a metal anode // Plasma Sources Sci. Technol. – 2008. – Vol. 17. – P. 025012 (11pp).
Месарош Л.В., Чучман М.П., Шуаі-бов О.К. Вивчення розряду над поверхнею води // ІЕФ Тез. допов. Міжн. конф. Новітні напрями в атомній фізиці та спектроскопії. Ужгород. –
– С. 70-71.
Пирс Р., Гейдон А. Отождествление молекулярных спектров. – М.: Изд. иностранной литературы. – 1949. – 248 c.
Месарош Л.В., Шуаібов О.К., Чучман М.П. Дослідження тліючого розряду над поверхнею дистильованої води // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика. – 2012. – 32. – С. 82-88.
Шелковников В.В. Расчеты ионных равно¬весий в химии. – Томск: Изд-во Том. ун-та. – 2006. – 70 с.
Коробейников С.М., Мелехов А.В., Посух В.Г. Электрооптические измерения напряженности электрического по¬ля в воде с приэлектродными прово-дящими слоями // ДАН. – 2010. – 433, 6. – С. 753-755.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).