Впорядкування структури номінально чистих і легованих монокристалів ніобату літію
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2009.24.44-50Ключові слова:
Монокристал, Ніобат літію, Катіонна підгратка, Cтехіометричний складАнотація
Досліджено спектри КРС номінально чистих монокристалів ніобату літію конгруентного, близького до стехіометричного і стехіометричного складів, а також спектри монокристалів ніобату літію конгруентного складу, легованих Gd3+, Y3+. Вперше виявлено, що в спектрах кристалів різного складу присутні малоінтенсивні лінії, ширини яких аномально зменшуються зі збільшенням разупорядкованості катіонної підґратки в цілому. Це може свідчити про наявність аномально тонких процесів упорядкування структурних одиниць катіонної підгратки, що відбуваються при її розупорядкувнні в цілому.
Посилання
Ю.С. Кузьминов Электрооптический и нелинейно-оптический кристалл ниобата лития. (М: Наука. 1987).
S.C. Abrahams, J.M. Reddy.J.L.Bernstein. J. Phys. Chem. Sol., 27,6 (1966).
A. Rauber. Current Topic in Materials Science. (Amsterdam. 1978).
S.C. Abrahams. Properties of Lithium Niobate. (New York. 1989).
H.B. Сидоров. T.P. Волк. Б.Н.Маврин. B.T. Калинников. Ниобат литая: дефекты. Фоторефракиия. колебательный спектр, поляритоны. (М: Наука, 2003).
М.Н. Палатннков. Н.В. Сидоров. И.В. Бирюкова и др. Перспективные материалы. 4,48 (2003).
Н.В. Сидоров. П.Г. Чуфырев, М.Н. Палатннков и др. Неорганические материалы. 41,210 (2005).
Н.В. Сидоров. М.Н. Палатннков. В.Т. Габриелян и др. Неорганические материалы. 43, 66 (2007).
Применение спектров комбинационного рассеяния света под ред. А. Андерсона и К.И. Петрова. (М: Мир, 1977).
A.S. (Jr.) Barker. R. Loudon. Phys. Rev. 158,433(1967).
H.B. Сидоров. П.Г. Чуфырев, М.Н. Палатников н др. в кн.: Материалы II международной научной конференции. (Калуга, 2005), с. 98-101.
Н.В. Сидоров. П.Г. Чуфырев, М.Н. Палатников н др. в кн.: Материалы международной научной конференции (ФТТ-2005). Минск. 2005. С. 146-148.
Н.В. Сидоров. М.Н. Палатников. В.Т. Калинников. Оптика и спектроскопия. 82, 1 (1997).
Н.В. Сидоров. Ю.А. Серебряков. В.В. Лебольд. ЖПС. 56, 2 (1992).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2009 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).