Енергії зв’язку нижчих непарних квантових станів негативного іона Водню в одновимірному просторі
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2009.24.57-60Ключові слова:
Негативний іон Водню, Енергії зв'язку автоіонізаційних станів, Метод гіперсферичних функційАнотація
У рамках адіабатичного підходу методу гіперсферичних функцій знайдено енергії зв'язку основного та нижчих автоіонізаційних станів негативного іона атома водню з використанням еліптичної системи координат. Адіабатичні потенціали визначені шляхом діагоналізації гамільтоніану системи з використанням власних функцій оператора узагальненого кутового моменту при різних розмірностях базису. Радіальне рівняння у наближенні Борна-Оппенгеймера розв'язано чисельно. Одержані енергії зв'язку задовільно узгоджуються з наявними експериментами, результатами та теоретичними розрахунками у інших підходах, проведених для тривимірного простору.
Посилання
К.Остен-Бакен, I.Зайонц, УФЖ 36, 987 (2001).
O.B.Ladden, Radiative Recombination in Semiconductors (Springer, Berlin, 2003).
C.D.Lin, Hyperspherical coordinate approach to atomic and other three-body systems //Phys.Rev.A. 257, 1 (1995).
Д.А.Варшалович, А.Н.Москальов, В.К.Херсонский, Квантовя теория углового момента (Наука, Ленинград, 1975).
Э.Т. Уиттекер, Дж. Н. Ватсон. Курс современного анализа т.2, (Ф-МЛ, Москва, 1963).
Л.В.Канторович, В.И.Крылов. Приближенные методы высшего анализа, (ТЕЛ, Москва, Ленинград, 1952).
G.R.Lowrey, R.D.Present, Search for a discrete excited triplet state of the negative hydrogen ion // ApJ. 125, 611L (1957).
М.Гайсак, М.Довганич, В.Онисько, Вісник УжНУ, Серія фізика 8, 173 (2000).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2009 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).