Практичне застосування твердотільнііх трекових детекторів у дозиметрії
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2009.24.61-66Ключові слова:
Дозиметрія, Cпектрометрія альфа частинок, Твердотільний трековий детекторАнотація
У статті розглянутий підхід до спектрометрії a-частинок з використанням твердотільних трекових детекторів (ТТТД) типу СІІ-39 в енергетичному інтервалі 4-6 МеВ. Описані етапи отримання експериментальної інформації від опромінення ТТТД до їх травлення з наступним аналізом окремих треків. Представлені результати вимірів зразків, які містять ізотопи плутонію, фільтри з гарячими частинками, а також залежність мінімальної активності, що детектується (МДА), від часу експозиції та активності мітки для одного з нуклідів.
Посилання
Брегадзе Ю.И., Степанов Э.К., Ярына В.П. Прикладная метрология ионизирующих излучений. - М.: Энергоатомиздат, 1990. - 264 с.
Fews А.Р., Fully automated image analysis of etched tracks in CR-39 - Nucl. Instr. Meth. Phys. Res. B. - 1992. Vol. 71.-P. 465.
Gammage R., Espinosa G. Digital imaging system for track measurements Radiat. Measur. - 1997. - Vol. 28. - P. 835.
Дементьев В. A. Измерение малых активностей радиоактивных препаратов. - М.: Атомиздат, 1967. - 140 с.
Нормы радиационной безопасности Украины (НРБУ - 97). - Киев, 1997. - 121 с.,
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2009 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).