ОДЕРЖАННЯ АМОРФНИХ СПЛАВІВ В СИСТЕМІ In-Sb-Se
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.1999.4.33-37Анотація
За допомогою кінетичного підходу розраховані криві Таммана I(T), U(T), а також параметри, що характеризують кінетику стаціонарного і нестаціонарного зародкоутворення при температурі максимальної кристалізації (в’язкість η, робота утворення кристалічного зародка W, радіус кристалічного зародка гс, час запізнення τ0) розплавів InSb, Sb2Se3 і сплавів системи Sb-Se. Визначені межі області склоутворекня в системі In-Sb-Se в умовах жорсткого гартування. Досліджені характеристичні температури теплових ефектів сплавів із розрізу Sb-Se. Значення критичних швидкостей охолодження,
розраховані теоретично, близькі до експериментальних.
Посилання
омин В.Р., Штец П.П., Тарадай П.А., Стефанишин Т.Д., Кивелюк Р.Б., Мельниченко Т.Н.Физические процессы при регистрации голограмм в регистрирующих средах на основе полимерных полупроводников. Киев. 26 (1987).
Чижиков Д.М., Счастливый В.П. Селен и селениды. Наука, (1964) 411 с. Виноградова Г.З. Стеклообразование и фазовые равновесия в халькогенидных системах. Наука, (1984) 256 с.
Wood G., Hurych Z, Shaffe J.G., J. Non-Cryst. Solids, 8-10, 209 (1972).
Brasen D., J. Non - Cryst. Solids, 15, 395 (1974).
Cervinka L., Hruby A., J. Non - Cryst. Solids, 48,231 (1982).
Скрипов В.П., Коверда В.П. Спонтанная кристаллизация переохлажденных жидкостей. Наука, (1984) 230 с.
Мельниченко Т.Н., Туряница И.Д., Штец П.П., Рубиш В.М., Изв. АН СССР. Неорган. материалы, 22, 12, 2047 (1986).
Uhlmann D.R., J. Non. Cryst.Solids, 7, 4, 337(1972).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 1999 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).