Дослідження параметрів резонансу Cr-52 методом зсуву середньої енергії фільтрованих нейтронів
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2009.24.78-84Ключові слова:
Повний нейтронний переріз ядра, Хром, РезонансАнотація
Дослідження параметрів резонансів на фільтрованих нейтронних пучках та їх визначення з набору перерізів, отриманих на одному і тому ж фільтрі, є можливим за рахунок незначного зсуву середньої енергії фільтра. Зміна енергії фільтра проводилась з використанням залежності енергії нейтрона від кута розсіювання. Для розрахунків було використано спектр фільтра з середньою енергією 53.6 кеВ, зразок-розсіювач - вуглець. Було розглянуто резонанс Сr-52 з енергією 50.156 кеВ. Для аналізу чутливості усереднених перерізів зі зміною параметрів резонансу проведено розрахунки повного нейтронного перерізу ядра Сr-52 з використанням однорівневої формули Брейта-Вігнера. Для визначення чутливості методу змінювали енергію резонансу на ±1% та ширину нейтронної лінії на ±10%, ±5% та ±1%. В результаті було зроблено висновок. що найбільш ефективні щодо чутливості до параметрів резонансу будуть вимірювання повного нейтронного перерізу при середній енергії фільтра 49.2 кеВ, що відповідає вимірюванням під кутом 60°.
Посилання
Пшеничный В.А., Грицай Е.А., Гнидах Н.Л. Изомерное отношение 151Eu для тепловых нейтронов и нейтронов с энергией 2,55 и 144 кеВ. - Вопросы атомной науки и техники, сер: Ядерные константы. 1986. в. I. с. 9.
"ENDF-201, ENDF/B-VI Summary Documentation”, Brookhaven National Laboratory Report BNL-NCS-1741. 4th Edition. October 1991. Edited P.F. Rose.
Cullen D.E. The 1992 ENDF Preprocessing Codes I IIAEA-NDS-39 -Rev.7. -Feb. 1992.
Власов Н.А., Нейтроны. M., 1955. c.137.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2009 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).