Дослідження спектрів фотолюмінесценції біологічних рідин
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2001.9.162-170Анотація
Створено автоматизовану експериментальну установку для дослідження спектрів фотолюмінесценції біологічних рідин в діапазоні 300-600 нм. Збудження люмінесценції здійснюється свіченням неперервного спектру (168-280 нм) газорозрядної дейтерієвої лампи ДДС-30. Удосконалено методику досліджень люмінесцентних спектрів рідин. Показано, що люмінесцентний аналіз біологічних рідин людини є перспективним методом діагностики стану здоров'я.
Посилання
Pearse R. W. B., Gaydon A. G. The Identification of Molecular Spectra. - London, 1963. - 170 p.
Ландсберг Г. С. Оптика. - Москва. Наука. 1976. - 928.
Otto S. Wolfbeis, Marc Leiner. Mapping of the Total Fluorescence of Human Blood Serum as a New Method for Its Characterisation.// Analytica Chimica Acta, 167,- 1985. p.203-215
J. P. Leiner, M. R. Hubmann, O. S. Wolfbis. The total fluorescence of human urine. Analytica Chimica Acta, 198 - 1987. p. 13- 23.
M. J. Leiner, R. J. Schaur, G. Desoye, O. S. Wolfbeis. Fluorescence topography in biology. III: Characteristic deviations of tryptophan fluorescence in sera of patients with gynecological tumors Clinical Chemistry.Vol 32, No 10,1986. p.1974- 1978.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2001 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).