Нееквідистантне наближення в динаміці ґратки структур типу AuCu<sub>3</sub>
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2001.9.89-93Анотація
Використовуючи надпросторовий підхід, досліджена структура динамічної матриці кристалів типу AuCu3. Багатократне виродження частот фононів у деяких точках на краю ЗБ виникає завдяки завищеній симетрії силового поля у еквідистантному наближенні [1], що вказує на його обмеження. В роботі проведено узагальнення в напрямку застосування нееквідистантного силового поля. Порівнюються фононні гілки модельного кристалу AuCu3, розраховані в обох наближеннях.
Посилання
Е.П. Булеца, О.Ф. Іваняс, І.І. Небола. Вісник Ужгородського Університету, Серія Фізика №5, с.216, (1999)
И.И. Небола, Н.Р. Хархалис, В.А. Копцик, ФТТ, т.29, №11, 3223. (1987).
И.И. Небола, А.Ф. Иваняс, В.Я. Киндрат, ФТТ, 35, 1852.(1993).
Е.Р. Buletsa, I.I. Nebola, O.F. Ivanjas, Bulgarian Physic Journal, (2000).
J.L. Warren, Rev. Modern Phys., 40, 38, (1968).
De Wolff P.M., Janssen T., Janner A. Acta Cryst., A37, 625 (1981).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2001 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).