Нелінійний профіль температури в тропосфері і точність визначення відстані до штучних супутників Землі
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.1999.4.139-144Анотація
За даними аерологічного зондування атмосфери в Ужгороді і Львові досліджено висотний профіль температури. Знайдено нову нелінійну залежність Т(h), яка враховує інверсію температури в приземному шарі. Оцінено вплив модельного представлення Т(h) на точність визначення віддалі до ШСЗ.Посилання
Л.Т. Матвеев, Физика атмосферы, Гидрометеоиздат, Ленинград, 1965, 476 с.
Б.Р. Бин, Е.Дж. Даттон, Радиометеорология, Гидрометеоиздат, Ленинград, 1971, с. 22-26.
Оптическая рефракция в земной атмосфере, Новосибирск, 1983, с. 96-102.
И.И. Мотрунич, Влияние приземных слоев атмосферы на наблюдения ИНТ, Ужгород, 1979, с. 45.
M.I. Nahvi, M.H. Rahnemoon, P. Hartl, Study of tropospheric water vapor modelling techniques, University of Stuttgart, 1986, p.75-94.
M.T. Миронов и др., Рефракция атмосферы при лазерных наблюдениях ИНТ, Киев, 1993, 12 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
1999-11-25
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Авторське право (c) 1999 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).