Мультипомерон у пружному розсіянні при асимптотичних енергіях
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2014.35.204-207Ключові слова:
Розсіяння гадронів. Померон. Локальний нахил диференціально¬го перерізу.Анотація
Розглянута модель померона як сума радже-мультиполюсів, кожен з яких відповідає графу глюонної драбини зі скінченим числом сходинок. Показано, що для pp- та p¯p- розсіяння при високих енергіях внесок триполя є суттєвим для опису диференціального і повного перерізу. Розраховано локальний нахил дифракційного конуса в моделі мультиполюсного померона. Поведінка цього нахилу, як функції s і t, порівнюється з даними локальних нахилів, що одержані безпосередньо з експерименту.
Посилання
Дремин И.М. Упругое рассеяние адронов // Успехи физических наук – 2013. – т. 183 (1). – C. 3.
Godizov A.A. Models of elastic diffractive scattering to falsity at the LHC // аrXiv:1203.6013v1 [hep-ph] – 27 mar 2012.
Alkin А., Kovalenko O., Martynov E. Can the "standard" unitarized Regge models describe the TOTEM data // arXiv:1304.0850 [hep-ph] – 3 Apr 2013.
Lengyel A.I., Tarics Z.Z. Indirect evidence of the Odderon from the LHC data on elastic proton-proton scattering // arXiv:1206.5837 [hep-ph] – 25 Jun 2012.
Himics Diana, Lengyel A.I., Tarics Z., Turóci Jolán. Proton elastic scattering at the large hadron collider // Науковий
вісник Ужгородського університету. Серія Фізика. – 2012. – т. 32. – С. 51-55.
Fiore R., Jenkovszky L., Kuraev E., Lengyel A., Paccanoni F. and Papa A. Finite sum of gluon ladders and high energy cross section // Phys. Rev. Letters – 2001. – Vol. 63. – 056010.
Anchev G. Measurement of protonproton elastic scattering and total cross-section at √s = 7 TeV // CERN Document Server-PH-EP – 2012 – P. 239.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).