Резонансна передача квантової інформації на далекі відстані від одного атома-кубіта до іншого
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2009.25.107-114Анотація
Доведено можливість резонансної передачі квантової інформації від одного дворівневого атома до іншого, розташованого на довільній відстані від першого атома. Розглянуто симетричну і антисиметричну комбінацію хвильових функцій окремих атомів, кожній з яких відповідає певна енергія при врахуванні міжатомної диполь-дипольної взаємодії. Отримано розв’язок системи рівнянь для амплітуд ймовірності при поглинанні резонансного фотона одним із атомів системи. Досліджено три типи розв’язків цієї системи при резонансному і нерезонансному поглинанні фотонів і при різних міжатомних відстанях. Показано, що при нескінченному віддаленні атомів один від одного можлива передача квантової інформації від одного атома-кубіта до іншого через канал квантової телепортації.Посилання
Валиев К.В. // УФН. – 2005. – Т. 175. – С. 4.
Гадомский О.Н., Воронов Ю.Ю. // Письма в ЖЭТФ. – 1999. – Т. 69. – С. 750.
Bouwmeester D., Pan J.-W., Mattle K. et al. // Nature. – 1997. – V. 390. – P. 575.
Лазур В.Ю., Мигалина С.И., Рейтий А.К. // ТМФ. – 2009. – Т. 158. – С. 391.
Гадомский О.Н. // УФН. – 2000. – Т. 11. – С. 1145.
Chang C.S., Stehle P. // Phys. Rev. A. – 1971. – V. 2 . – С. 630.
Давыдов А.С.. Квантовая механика. – М.: ФМ, 1963.
Sobel’man I.I. Atomic Spectra and Radiative Transitions. – Berlin, Heidelberg: Springer-Verlag, 1992.
Корлисс Ч., Бозман У.. Вероятности переходов и силы осцилляторов элементов. – М.: Мир, 1968.
Ландау Л.Д., Лифшиц Е.М. Квантовая механика (нерелятивистская теория). – М.: Наука, 1989.
Krenn G., Zeilinger A. // Phys. Rev. A. – 1996. – V. 54. – P. 1793.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2009 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).