Аналітичне рішення квантовомеханічної системи із зв’язаними каналами
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2009.25.141-147Анотація
В роботі розглянуто потенціальну кваркову модель мезонів, що складаються з кварків різних ароматів. В таких системах існують фізичні стани з визначеним орбітальним моментом та сумішшю синглетної та триплетної спінових компонент. Такі змішані стани описуються системою двох зв’язаних рівнянь Шредінгера. Для випадку, коли каналові потенціали суть колоноподібними, наведено алгоритм побудови аналітичного рішення. Власні значення в такій системі двозначні. На прикладі дивних мезонів продемонстровано конкретні розрахунки власних значень та власних функцій. Отримані рішення можуть слугувати в якості базиса для наближених методів в двоканальних системах такого роду.Посилання
Флюгге З. Задачи по квантовой механике. Пер. с англ. В 2 томах. –М.: Мир, 1974.
Багров В.Г., Гитман Д.М, Тернов И.М. и др. Точные решения релятивистских волновых урав-нений. – Новосибирск: Наука, 1982. – 220 с.
Захарьев Б.Н., Сузько А.А. Потенциалы и квантовое рассеяние: Прямая и обратные задачи. – М.: Энергоатомиздат, 1985. – 224 с.
Захарьев Б.Н., Чабанов В.М. Послушная квантовая механика. Новый статус теории в подходе обратной задачи – М.: Институт компьютерных исследований, 2002. – 300 с.
Feshbach H., Phys.Lett. A255, 123(1999).
Гайсак І.І., Селянчин Р.І. Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика – 2005. – №17, С. 119-123.
Tamagaki R., Watari W. Potential Model Approach. Supplement of the Progress of Theoretical Physics, N 39, 1967, P. 23-90.
Godfrey S.and N. Izgur, Phys. Rev. D32, 189 (1995).
Люха В., Шёберл Ф.Ф. Сильное взаимодействие. Введение в нерелятивистские потенциальные модели. – Перевод с немецкого С.М.Зверева. – Львов: Академи-ческий Экспресс, 1996. – 184 с.
Rarita W., J.Schwinger, Phys. Rev. 59, 436 (1941).
Haysak I. Czech. J. Phys., v.55, No.5 (2005) 541-554.
Slavyanov S.Yu., Lay W.: Special Function. Oxford University Press, Oxford, 2000.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2009 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).