Дисперсія в стеклах (Аs<sub>2</sub>S<sub>3</sub>)<sub>x</sub>I<sub>1-x</sub>
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2001.9.18-23Анотація
Проведено експериментальні дослідження дисперсії показника заломлення п стекол (Аs2S3)xI1-x, значення яких описані за допомогою п’ятичленного поліному Герцбергера, що дало можливість розрахувати спектральну залежність коефіцієнта дисперсії dn/dλ та d2n/dλ2. В короткохвильовій області спектру dn/dλ склоподібного Аs2S3 такий же, як і в KRS-5, а з збільшенням концентрації йоду в стеклах розглядуваного розрізу значення dn/dλ зменшується. Нуль-дисперсія досліджених стекол зсувається у довгохвильову область спектру із збільшенням концентрації йодy.Посилання
Пуга П.П., Ковач Д.Ш., Зубань В.А., Борець А.Н Температурная рефрактометрическая установка на базе оптической делительной головки ОДГ-10 // Метрологическое обеспечение производства и контрольно-измерительная техника. - Ужгород, :НТО, 1984. - С.43 - 47.
Иоффе Б.В. Рефрактометрические методы химии - Л. :Химия, 1983. - 344 с.
Wemple S.H., Di Dominico М. Behaviour of the dielectric constant in covalent and ionic materials // Phys.Rev.B.-l971.-V.3, №4,- P.1338-1352.
Wemple S.H. Refractive - index behaviour of amorphous semiconductors and glasses // Phys.Rev.B.-1973.-V.7, Xs8.-P.3767 - 3777.
Klocek P., Colombo L. Index of refraction, dispersion bandgap and light scattering in GeSe and GcSbSe glasses // J.Non-Cryst. Solids.- 1987.-V.93, №1. -P.1-16.
Rodney W.S., Malitson I.H., King T.A. Refractive index of arsenik trisulfide // J.Opt. Sol.Am. - 1956. - V.48, №9. - P.633 - 636.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2001 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).