Іон-фотонна емісія при бомбардуванні поверхні берилію іонами
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2001.9.68-72Анотація
Представлено дані експериментального дослідження спектрального складу випромінювання в діапазоні 50-800 нм, яким супроводжується бомбардування поверхні полікристала Be іонами Н*, Н2*, Н3* Не+, Ne* та К+ з енергією 5-20 кеВ. Оцінено швидкість збуджених частинок, які відлітають від поверхні, за доплерівськими контурами випромінених ними спектральних ліній. Визначено абсолютні величини виходу фотонів. Виявлено неперервне випромінювання, що випускається безпосередньо бомбардованою поверхнею, яке інтерпретується як рекомбінаційне.
Посилання
Плешивцев Н.В., Бажин А.И. Физика взаимодействия ионных пучков на материалы. М.: “Вузовская книга", 1998, 392 с.
Курнаев В.А., Машкова Е.С., Молчанов В.А. Отражение легких ионов от поверхности твердого тела М.: Энергоатомиздат, 1985, 192 с.
С.С.Поп, С.Ф. Белых, В.Г. Дробнич, В.Х.Ферлегер. Ионно-фотонная эмиссия металлов. М.: Ташкент, 1989, 200 с.
Дробнич В.Г. Экспериментальное и теоретическое исследование механизмов эмиссии возбужденных распыленных частиц при бомбардировке металлов (Аl и Мо) ионами килоэлектронвольтных энергий /Дис. канд. физ.-мат. наук. Ужгород, 1982, 186 с.
Взаимодействие водорода с металлами. Под ред. А.П.Захарова. М.: "Наука”, 1987, 295 с.
Распыление твердых тел ионной бомбардировкой. Под ред. Р.Бeриша. М.: “Мир”, ч.1, 1984, 336 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2001 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).